Ataşehir Belediyesi’ne yönelik operasyonda yeni gelişme

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü iki farklı ‘ihaleye fesat karıştırma’ soruşturması kapsamında operasyon düzenlendiği öğrenildi.

Soruşturma evrakında, birinci tespitin Ataşehir Belediyesi ile bir ofis mobilya şirketi ortasında olduğu belirtildi. 2013 yılındaki ihalede, belediyenin ofis materyalleri alımı ihalesinde usulsüzlük yapıldığı öne sürüldü. Firmanın toplamda 5 farklı ihaleden aktüel kıymeti hesaplanmamış haliyle 2 milyon lira kar elde edildiği kaydedildi.

Ataşehir Belediyesi’nin açık hava reklam panolarının 3 yıl müddetle kiraya verilmesi işiyle ilgili yapılan iki ihalede de usulsüzlük ve kamu ziyanı olduğu istikametinde argümanlarda bulunması üzerine yapılan araştırmada, hem kuşkulu firma yetkilisi hem de belediye vazifelileri açısından ‘ihaleye fesat karıştırma’ kabahatinin oluştuğunun tespit edildiği belirtildi.

Soruşturma kapsamında ortalarında belediye liderlerinin da bulunduğu 30 şüphelinin gözaltına alınması için operasyon yapıldı. Yapılan eş vakitli operasyonda Ataşehir Belediye Lider yardımcıları Sadık K. ve Orhan Ç., ile o periyot Ataşehir Belediyesi’nde mimar olan şu an ise Kadıköy Belediye Lider Yardımcılığı yapan Gül C. gözaltına alındı. Emniyetteki süreçlerinin akabinde 26 kuşkulu adliyeye sevk edilirken, 2 kuşkulu sıhhat problemleri nedeniyle özgür bırakıldı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir