Ayrılığı kabullenmeyen erkek dehşet saçtı: 4’ü ağır 5 yaralı

Silivri Ali Bey Mahallesi Çetin Sokak’taki olay saat 09.00 sıralarında meydana geldi. Teze nazaran 53 yaşındaki Murat Özay, bir müddet evvel 35 yaşındaki Sevcan Ö. isimli bayandan ayrıldı. Sevcan Ö.’nün ayrılık sonrasında birebir sokakta bulunan esnaf Birkan Y. ile münasebet yaşadığını ileri süren Murat Özay dehşet saçtı.

Silahıyla Sevcan Ö.’nin karşısına çıkan Özay, sokak ortasında bayanın çocuğunun yanında arka arda ateş etti. Sevcan Ö. olay yerinde ağır yaralandı. Sevcan Ö.’nün yanında bulunan mesken arkadaşı bayan İlçin S. de çocuğunun yanında silahtan çıkan ateş sonucu ağır yaralandı. Murat Özay, daha sonra börekçi dükkanı bulunan Birkan Y.’nin yanına giderek ağır yaraladı. Bu sırada yoldan geçen Murat A. da seken mermilerden yaralandı. Murat Özay, olaydan sonra sokak ortasında silahla dururken etraftaki esnaf ve yakında bulunan polis takımları müdahale edip silahını elinden aldı. Bu sırada saldırganın elinden silahı almaya çalışan esnaf Ünal P. de yaralandı.

Yaralanan 5 kişi, sıhhat takımlarının birinci müdahalesinin akabinde ambulanslarla en yakın hastanelere kaldırıldı. Tedavileri devam eden yaralılardan 4’ünün sıhhat durumunun kritik olduğu öğrenildi. Polis grupları olayın yaşandığı yerde güvenlik tedbiri alarak sokağı kapatırken, olay yerine çok yakın bir okul olduğu öğrenildi. Silah seslerini duyan veliler, paniğe kapılarak okula gitti. Kuşkulu Murat Özay olay yerinde yakalanırken, üzerinde kesici alet, silah ve silaha ilişkin iki şarjör ile toplam 54 mermi çekirdeği bulundu. Kuşkulu, Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir