Başkan Büyükakın: Dünyada zulmün olduğu her yer Kerbelâ’dır


Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kars Ehli Beyt Alimleri Derneğinin düzenlediği Gadir-i Hum Programına katıldı. Dernek başkanı Orhan Öz’ün ev sahipliğinde Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa AK Parti Kocaeli Milletvekili Veysal Tipioğlu da katıldı. Programda bir konuşma gerçekleştiren Başkan Büyükakın, “Müslüman, dünyada zulmün olduğu her yeri Kerbelâ’dır diye düşünmeli” ifadesini kullandı.

 

“İNSANI YAŞAT Kİ, DEVLET YAŞASIN”

Gadir-i Hum programına katılarak birlik ve beraberlik mesajı da veren Başkan Büyükakın, “Yol göstericimiz, âlemlere rahmet olarak gönderilmiş olan Peygamber Efendimizin bize iki emaneti var; biri Kuran-ı Kerim, diğeri Ehli Beyt. Her iki emanete de sahip çıktıkça rızaya yaklaşıyoruz. Allah bize adaleti emrediyor. Eskiden beri kadim devlet geleneğimizde de bunu söyleriz. İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın deriz. İnsan inancıyla, örfüyle, âdetiyle yaşar. Biz bir arada kalmamızı sağlayan değerlere sahip çıktığımız müddetçe, bunu sağlarken adaleti tesis ettiğimiz müddetçe, bu toplum bir arada kalmayı, Allah’ın izniyle sımsıkı sarılmayı da becerebildiği müddetçe de varlığımızı sürdürmeyi Cenab-ı Allah bize nasip ediyor” dedi.

 

“MÜSLÜMAN ZULME SEYİRCİ KALAMAZ”

Bir Müslümanın dünyada zulmün olduğu her yeri bir Kerbela gibi düşünmesi gerektiğini de söyleyen Başkan Büyükakın, “Dünyanın neresinde olursa olsun, dini, mezhebi, ırkı her ne olursa olsun; zulüm ve mağduriyet varsa bir Müslüman hiçbir teferruata bakmadan kendilerine miras bırakıldığı haliyle oraya gitmeli ve vazifesini yerine getirmelidir. Allah birliğimizi, beraberliğimizi kardeşliğimizi bozmasın. Allah bizleri münafıkların şerrinden, fitne çıkaranların şerrinden, dünyanın mazlum coğrafyalarında kan ve gözyaşı akıtanların kötülüklerinden esirgesin” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir