Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı: Bakanımızın asgari ücretle ilgili bir açıklaması olmamıştır

En düşük emekli maaşının 5 bin 500 TL’den 7 bin 500 TL’ye yükseltilmesinin akabinde gözler minimum fiyat orta artırımı konusuna çevrildi. 2023 yılı Ocak ayında yapılan yüzde 54,66 oranındaki artırımla birlikte yeni minimum fiyat 8 bin 506 TL’ye yükselmişti. Gelen artırımla birlikte taban fiyatla emekli maaşları ortadaki makas daraldı.

“ZAM BEKLEMİYORUM” DEDİĞİ SAV EDİLDİ

Asgari fiyata orta artırım yapılıp yapılmayacağı merak konusu olurken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in “Bir artırım beklemiyorum. Harikulâde bir durum olursa düşünülebilir. Taban fiyata orta artırım gelmeyecektir” dediği öne sürüldü.

“BAKANIMIZIN MİNİMUM FİYATLA İLGİLİ AÇIKLAMASI OLMAMIŞTIR”

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından, gündemde yer alan ve minimum fiyata orta artırım yapılmayacağına ait yazılan haberlere dair açıklama yapıldı. Açıklamada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in asgari fiyat hakkında bir açıklamasının olmadığı bildirildi.

Açıklamada, şu sözlere yer verildi: “Bugün birtakım web sitelerinde minimum fiyat ile ilgili yeni üzere servis edilen kimi haberler yer alıyor. Bakanımızın minimum fiyatla ilgili yeni bir açıklaması olmamıştır. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır.”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / İktisat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir