CHP’li Sarıgül: “Mazbatasını alan Can Atalay’ın hapiste olması kabul edilemez”

CHP’den milletvekili olan Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Mustafa Sarıgül, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, 28. Periyot milletvekili seçimlerinin tamamlandığını ve milletin iktidara da muhalefete de kıymetli iletiler verdiğini söyledi.

İktidara ve muhalefete düşen vazifenin o bildirileri düzgün okumak olduğunu lisana getiren Sarıgül, “Muhalefet, seçim sonuçlarından korkulara kapılıp ‘demokratik laik cumhuriyet tehdit altındadır’ dememeli; iktidar da ‘biz kazandık herkes kendini buna nazaran ayarlasın’ formunda bir tutuma girmemelidir.” dedi.

TBMM’nin, ulusal iradenin tecelligahı, TBMM üyelerinin vazifesinin de ulusal iradenin ortak paydalarını korumak olduğunu kaydeden Sarıgül, şunları söyledi:

“‘TBMM demokrasinin kalbidir’ diyorsak, halkın oylarıyla milletvekili seçilen avukat Can Atalay bugün kesinlikle burada olmalıydı. Milletin temsilcileri olarak bize düşen vazife TBMM’nin prestijini sonuna kadar korumaktır. Milletvekili mazbatasını alan sayın Can Atalay’ın hala mahpusta tutuluyor olması hakikaten demokrasi ismine kabul edilemez. Ulusal iradeyi ve demokrasiyi savunmak hepimizin misyonu ise seçilmiş bir milletvekilinin şu anda hapishanede değil parlamentoda olması gerekir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir