Dünya Kadınlar Günü’nde Emel Gözükara Durmaz’dan önemli mesaj

BURSA (İGFA) – Bugün, dünya genelinde kutlanan 8 Mart Dünya Bayanlar Günü vesilesiyle AK Parti Bursa Milletvekili Emel Gözükara Durmaz, bayanların hak, adalet, emek ve özgürlük çabasına dikkat çeken bir bildiri yayınladı.

Gözükara Durmaz, bayanların özverili gayretini anlamak ve pahasını bilmek ismine 8 Mart’ın değerine vurgu yaparak, bayanlara hak ettikleri kıymetin sadece bu özel günde değil, her an verilmesi gerektiğini belirtti. Bayanlarımıza dayanak olmanın ve onları güçlendirmenin yalnızca bir vazife değil, birebir vakitte toplumsal bir sorumluluk olduğunu söz etti.

Türk tarihindeki bayanların güçlü ve tesirli rollerini hatırlatan Gözükara Durmaz, bu güçlü mirası yaşatmak, gelecek jenerasyonlara aktarmak ve ‘Güçlü Bayan, Güçlü Aile, Güçlü Toplum’ prensibiyle hareket etmek gerektiğini vurguladı.

AK Parti’nin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, 2002 yılından bu yana bayan haklarına yönelik bir dizi kıymetli adım attıklarını belirten milletvekili, eğitimden sıhhate, istihdamdan karar alma sistemlerine kadar birçok alanda düzenlemeler gerçekleştirdiklerini aktardı.

21 yıldır bayanların hayatın her alanında daha faal rol almalarını sağlamak ismine çalıştıklarını tabir eden Gözükara Durmaz, bayanların karşılaştığı dezavantajları ortadan kaldırmak ve eşit fırsatlar sunmak için projeler yürüttüklerini söyledi.

Kadına yönelik şiddetle gayret konusundaki kararlılıklarını vurgulayan milletvekili, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde yapılan anayasa ve yasa değişiklikleri ile bayana yönelik şiddetle tesirli bir uğraş yürüttüklerini belirtti.

Gözükara Durmaz, konuşmasını, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki ıslahatlar ve atılan adımlarla bayanların inanç içinde yaşayacakları bir Türkiye’nin inşası için çalışmalarının kararlılıkla süreceğini vurgulayarak tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir