Kasiyere “başın açık ne gerek var” diyen Faslı şahıs gözaltına alındı

İstanbul Esenyurt’ta bir market kasiyerine, “Burada sigara, alkol satılıyor. Başın açık. Ne gerek var” diyen Fas asıllı kişi gözaltına alındı.

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde bir markette yaşanan olayda, alışveriş yapan Fas asıllı bir şahıs, kasadaki bayan çalışana, “Burada sigara, alkol satılıyor. Başın açık. Ne gerek var? İslam’da bu türlü şeyler olmaz” sözlerini kullandı.

O sırada durumu fark eden bir bayan müşteri, çabucak yaşananları cep telefonu ile kaydederek, Faslı asıllı bireye, “Pardon siz nerelisiniz? Burası Türkiye Cumhuriyeti. Nerede olduğunuzun farkında mısınız?” dedi.

Faslı olduğunu belirten adam ise bayana “Nerede olduğumu biliyorum. Burada İslam var değil mi?” kelamlarıyla karşılık verdi.

Bunun üzerine bayan tekrar ortaya girerek, “Evet İslam var. Biz demokratik bir ülkede yaşıyoruz. Kimin nerede çalıştığı, ne yaptığı sizi ilgilendirmiyor. Bu bayan burada çalışmak istiyorsa çalışabilir. Sen şu an benim için tehlikesin. Rahatsız oluyorsan Fas’a gidersin. Orada yaşarsın” dedi.

Videonun kısa müddette gündem olması üzerine polis grupları harekete geçti. Yakalanan şahıs gözaltına alındı.

Bu esnada etraftaki vatandaşlar “Burası Türkiye Cumhuriyeti” diyerek Faslı kişiyi marketten kovdu.

İstanbul Esenyurt’ta bir zincir markete giren Fas asıllı kişi, kasada çalışan bayana, “Burada sigara, alkol satılıyor. Başın açık. Ne gerek var” dedi.” />

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir