Kulisler hareketlendi… 8 partili ittifak iddiası: ‘Siyasetin kartları yeniden dağıtılacak’

İktidara yakınlığıyla bilinen Türkiye gazetesi muharriri Fuat Uğur, dikkat çeken ‘8’li ittifak’ argümanında bulundu.

tv100.com muharrirleri Barış Yarkadaş, Latif Şimşek, gazeteciler Şaban Sevinç, Fuat Uğur, Hacı Güzel ve tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel; Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk oldu.

“KARTLAR YİNE DAĞITILACAK”

Fuat Uğur, Adalet Partisi Genel Lideri Prof. Dr. Necdet Öz’ün “Muhalefet 6’lı masadan büyüktür” dediğini aktardı. Öte yandan Uğur, Öz’ün “Kapsama alanı o denli geniş bir ittifak ortaya çıkacak ki diyor siyasetin kartları yine dağıtılacak, ezberler bozulacak” dediğini söz etti.

ADAY İDDİALARI

Öz’ün 8 partiden oluşacak ittifak bilgisine ait ayrıntılıları açıklayan Uğur, “Zaten ‘Ümit Özdağ ile yürütülen çalışma devam ediyor’ diyor. Ve 8 partiden oluşacak bir ittifak çıkacak ve ismi ‘Milli Cephe’ diyor. Şöyle bir durum var. ‘Bu partiler seviyesinde bir iştirak olmayacak, liderler seviyesinde bir iştirak olacak’ diyor. ‘Önce dört sonra dört toplamda sekiz parti’ diyor. ‘Yer yerinden oynayacak ve ismi da Ulusal Cephe’ diyor. Adayınız Mansur Yavaş mı diye sordum… Malum Ümit Özdağ, Mansur Yavaş ismini önerdi. Yanıt vermedi. Yani münasebetiyle bu türlü bir ihtimal var mı diye de aklımdan geçiriyorum ancak ‘Yok artık, bu kadar da olmaz’ diyorum” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir