Netflix oyun işini büyütüyor: Nvidia ve Xbox’a rakip olacak

Oyun sanayisinde büyümek için vites artıran Netflix, bulut oyun pazarına girmek istiyor. Yayın devi, Netflix Games ismiyle sunulan oyunları, Netflix uygulaması üzerinden oynanabilir hale getirmek istiyor. İşte Netflix Games Lider Yardımcısı Leanne Loombe’nin dikkat çeken açıklamalar.

Netflix Games, bulut oyun ile tüm platformlara geliyor

2021 yılında erişime açılan Netflix’in oyun hizmeti, esas platformdaki dizi ve sinemaları ele alıyor. Lakin daha evvelki raporlar Netflix oyunlarının beklenen ilgiyi yaratmayı başaramadığını göstermişti. Buna nazaran, abonelerin yalnızca yüzde 1’i Netflix Games oyunlarını oynamayı tercih etmişti.

Buna karşın Netflix’in oyun bölümünden çekilmediğini biliyoruz. Hatta bulut oyun ile yeni fırsatları keşfetmek isteyen yayın devi, proje üzerindeki çalışmalarının devam ettiğini açıkladı. Hususla ilgili konuşan Games Lider Yardımcısı Leanne Loombe, Netflix oyunlarının her platformdan erişilebilir olacağını ima etti.

shiftdelete.net/netflix-oyun-isinde-iflas-bayragini-cekebilir

Loombe yaptığı açıklamada, “Bulut pazarının, rastgele bir aygıtta oyunlara kolay erişim sağlamamızı ve meselesiz olmamızı mümkün kılacağına inanıyoruz. Lakin seyahatimizin bu tarafında olduka erken bir aşamadayız” dedi.

Netflix’in taşınabilir oyunlarını halihazırda Netflix uygulamasından test edebilirsiniz. Lakin oynamak için App Store yahut Google Play’den indirmeniz gerekiyor. Lakin bulut oyun sayesinde direkt Netflix uygulamasından oynamak mümkün hale gelecek.

Google’ın bulut oyun hizmeti Stadia’nın kapatılmasını örnek gösteren Lider Yardımcısı, misal bir felakete kurban gitmek istemediklerinin altını çizdi.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir