Yargı bu oyuna gelecek mi? ‘Siyasi yasak’ İmamoğlu’na hayat öpücük olur!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı sürecini polemik ve mağduriyet algısı üzerinden sürdüren CHP’li Ekrem İmamoğlu, yeni mağduriyet peşinde. YSK üyelerine “ahmak” dediği için hakkında hata duyurusunda bulunulan İmamoğlu, 11 Kasım Cuma günü hakim karşısına çıkacak.

4 yıl 1 ay mahpus talebiyle yargılanan İmamoğlu, şayet 1 yıldan fazla mahpus cezasına çarptırılırsa, Yargıtay da kararı onaylarsa, hakkında siyasi yasak konulması gündeme gelecek.

SÜBLİMİNAL İLETİ PEŞİNDELER

Duruşma öncesinde Youtube’ta yayına servis edilen “Ahmak-Ekrem İmamoğlu Davası” görüntüsüyle mahkeme heyetine adeta sübliminal ileti verildiği bedellendiriliyor. Hürriyet gazetesi müellifi Abdulkadir Selvi, bu durumu, “Ben ahmak dedim ve bana bundan ötürü bir ceza verin’ üzere bir ısrar” diye yorumluyor.

Abdulkadir Selvi, siyasi yasak konusunun İmamoğlu’nu kahramanlaştırma adımı olacağını belirtiyor. Selvi, İmamoğlu’nun “ikinci Erdoğan” olma hayallerini böylesi bir yasakla pekiştirebileceğini kaydettiği yazısında “Siyasi yasaklı olması demek İmamoğlu’na hayat öpücüğü üzere gelir.” değerlendirmesinde bulunuyor.

Abdulkadir Selvi’nin “İmamoğlu’na siyasi yasak gelecek mi” başlıklı bugünkü yazısının ilgili kısmı şöyle:

Abdulkadir Selvi – Hürriyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir